3 טיפים מנצחים לבחירת מעצב פנים

אם כרגע הבית שלך הוא לא המקום הכי מרגש מבחינתך והוא לא מקום שגורם לך לרצות לחזור אליו, הגיע הזמן לשנות זאת. ישנן כמה פעולות שאפשר לבצע, חלקן קטנות וחלקן גדולות ומומלץ לפנות לבעל מקצוע המומחה בתחום התכנון, מעצב פנים, כדי להשיג את המקסימום מהתהליך.

מיהו מעצב פנים ומה התפקיד שלו?

מעצב פנים
תמונה: freepik

מעצב פנים יהיה בדרך כלל בעל מקצוע אשר למד את התחום. הוא צריך לדעת לערוך תוכניות ואפילו לבצע הדמיות כך שלפני היציאה לדרך אפשר יהיה להעריך כיצד הבית ייראה בסופו. המעצב יכול להכין תוכניות לקראת שיפוץ וללוות את התהליך במלואו, הוא יכול להכין תוכניות לחדר אחד בבית, לכולו וכן יכול לבצע גם עבודת "הום סטיילינג" שאינה כוללת שבירת קירות אלא הלבשה של החלל.

חשוב לדעת כי התפקיד של המעצב הוא להפוך את הבית שלך למתאים עבורך. לשם כך יהיה עליו לשמוע על הציפיות והרצונות שלך. עליו לדעת מה התקציב שעומד לרשות הפרויקט ולתכנן את התוצאה כך שתתאים לך. יכול להיות שיש למעצב אג'נדה, צבעים שאהובים עליו ופריטים שמוצאים חן בעיניו, אך עליו תמיד לשים אותך בראש סדר העדיפויות וליצור את הבית שיתאים עבורך.

טיפים לבחירת המעצב

לאחר ההבנה מהו התפקיד של המעצב, אפשר להבין את המשמעות שלו בתהליך השינוי וקבלת התוצאה של בית שימצא חן בעיניך. בחירת המעצב המתאים מבין כל אלו שישמחו לעבוד איתך יכולה היא חלק בלתי נפרד מהתהליך וכאן צירפנו מספר טיפים שיעזרו לך לעשות את הבחירה הנכונה.

טיפ ראשון – הקשר האישי

לרוב, בבחירת אנשי מקצוע נרצה לדעת שיש להם ניסיון קודם ושהם כבר ביצעו עבודות קודמות. הניסיון יכול להיות חשוב, אך לא פחות מכך חשוב הקשר האישי. ישנם מעצבים מנוסים אשר רוצים להציג את הבתים שהם מעצבים לראווה ולכן נוטים לעצב בסגנון שלהם במקום של הלקוחות. המטרה היא למצוא מעצב פנים שירצה ליצור עבורך את הבית הנכון ביותר לחיים שלך ושל בני הבית.

הקשר האישי יאפשר למעצב לשמוע ממך, להיות קשוב לבקשות ולהבין מה באמת נחוץ לך בבית. חשוב למצוא מישהו שאפשר לפנות אליו בשאלות וששם את הצרכים שלך במרכז (יכול להיות שהצורך שלך הוא לתת לו יד חופשית, זה גם בסדר כל עוד דרך עבודה זו מתאימה לך).

טיפ שני – תיק עבודות

כדאי להתרשם מתיק העבודות של המעצב. במקרה של עיצוב פנים לא תמיד אפשר להגיע לבתים שאנשים מתגוררים בהם ולראות את העיצוב האמיתי שנעשה בהם ולכן התמונות יספרו על היכולות של המעצב. כדאי לבדוק אם הסגנון העיצובי מתאים לך ו"מדבר" אליך.

בבחינת תיק העבודות כדאי לבחון את המגוון ואף לשמוע מהמעצב מה הייתה המטרה בכל פרויקט. במקרה של הבעת עניין בבעל המקצוע אפשר גם לשוחח עם לקוחותיו ולשמוע יותר על תהליך העבודה ועל שביעות הרצון, מהעבודה ומהתוצאה שהתקבלה.

טיפ שלישי – סיכום דברים

העבודה מול מעצב פנים תתבצע לאחר שישנו סיכום דברים בין הצדדים וכשכולם מסכימים על התנאים. יש לבחון את העלויות של המעצב, את התקציב שהוגדר לפרויקט וגם את לוחות הזמנים של התכנון ומה התפקיד של המעצב במהלך השינויים.

סיכום הדברים בין הצדדים מונע אי נוחות בהמשך הדרך. יש לשאול כל שאלה מראש ולדאוג שכל סעיף שנראה לך חשוב ייכנס להסכם העבודה. מומלץ שהמעצב יהיה מעורב בכל שלבי הפרויקט, משלב התכנון ועד לרכישות וצביעת הקירות.

לפני ואחרי – למה אפשר לצפות

בית מעוצב מעצב פנים
תמונה: freepik

מבט על פרויקטים של מעצבי פנים מציגים תמונה מרשימה. לרוב בלי לראות את הבית לפני יהיה קשה לדמיין כי הוא נראה כך. הציפייה שלך יכולה להיות שינוי מלא של המרחב, בין אם מדובר על חדר אחד בבית ובין אם מדובר על שינוי בבית כולו. החלל יכול לקבל מראה חדש, בין אם נעשות פעולות של הזזת ושבירת קירות ובין אם הלבשה בלבד.

אנו יודעים כי התהליך בוודאי מרגש אותך ולכן מזמינים אותך לשמוע עוד פרטים על העיצוב והדרך להגיע למראה הבית המושלם. בקווים אנו מביאים יחס אישי, ניסיון, ידע רב ויצירתיות שהופכים כל פרויקט ליחיד ומיוחד. נשמח לשמוע ממך.

 

הדרכות עבודה בגובה

    בשנים האחרונות כל התחום של עבודות בגובה הולך ותופס תאוצה. בהחלט אפשר להבין מדוע זה קורה, שכן בפועל, אנחנו זקוקים לשירותים כאלה בכל

בחירת הרצפה המתאימה לעיצוב חלל הסלון

בחירת הריצוף לחללי הבית השונים תלויה לא פעם בסגנון העיצוב הכללי של הבית, והיא מקבלת חשיבות גדולה יותר, כאשר מדובר בסלון, החלל המרכזי ביותר בכל

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הדרכות עבודה בגובה

    בשנים האחרונות כל התחום של עבודות בגובה הולך ותופס תאוצה. בהחלט אפשר להבין מדוע זה קורה, שכן בפועל, אנחנו זקוקים לשירותים כאלה בכל

בחירת הרצפה המתאימה לעיצוב חלל הסלון

בחירת הריצוף לחללי הבית השונים תלויה לא פעם בסגנון העיצוב הכללי של הבית, והיא מקבלת חשיבות גדולה יותר, כאשר מדובר בסלון, החלל המרכזי ביותר בכל