עיצוב בית

 להפוך את הבית למקום המגורים המושלם עיצוב בית

עיצוב בתי מגורים הוא אחד התחומים המצויים בצמיחה מתמשכת מזה כמה עשורים. הדבר המרתק ביותר בכל הקשור לתהליך עיצוב בית הוא השינויים הגדולים בתחום והעובדה שהוא לעולם איננו קופא על השמרים. מהו עיצוב פנים בבתי מגורים ובניינים עסקיים ומי אמון על ההכוונה והביצוע של התהליך? מה ההבדל בין תחום האדריכלות (ארכיטקטורה)  לבין עיצוב חללים פנימיים בבתים? בשורות הבאות נבהיר כמה מושגים בתחום.

כלים לעיצוב פנים ואופן השימוש בהם

עם הכלים שמעצבי הפנים משתמשים בהם לצרכי עיצוב בית, ניתן למנות ריהוט, תאורה, ושטיחים. בנוסף, ניתן להשתמש גם בבנייה בגבס, בכל רחבי הבית או בחלק מהחללים הפנימיים שלו, בהתאם לקונספט שנקבע על ידי המעצב ובשיתוף עם בעלי הבית..

ריהוט: אופי הריהוט משפיע באופן ברור על האווירה בבית בכלל, או בחדר הספציפי שבו מתמקד המעצב. ריהוט כבד ורשמי יוצר אווירה רצינית ולמדנית, ומתאים בדרך כלל לחדרי עבודה, או לסלון בבית שהבעלים שלו מעוניינים לייצר בו אווירה יוקרתית ורשמית. אווירה שונה מזאת ניתן לייצר באמצעות ריהוט קליל, קומפקטי ופרקטי, המעניק לחלל המעוצב אווירה בלתי רשמית, קלילה וכיפית.

תאורה: גם הסוג והאופי של התאורה משפיעים על האווירה בכל אחד מחדרי הבית והחללים בו. תאורה עמומה יוצרת אווירה יותר שקטה ורגועה ועשויה להתאים לעיצוב הרשמי והכבד. מנגד, תאורה חזקה משרה אווירה שמחה ועשויה להתאים לחדרי הילדים או לחדרים ייחודיים בבית.

עיצוב בית חומרי הגמר

בנייה בגבס: בנייה בגבס היא אחת הדרכים היותר איכותיות שניתן באמצעותן לשנות את המבנה והאווירה בחדר קיים. היתרון הגדול של בנייה בגבס הוא שהבנייה כשלעצמה איננה משנה את המבנה, ואיננה אמורה לגרום לשינויים מפליגים בו. כיון שכך, היא אינה כרוכה גם בצורך באישור אדריכל, או אישור אחר מהרשות המקומית. עם סוגי הבנייה בגבס ניתן למנות גם הנמכת תקרות.

שטיחים, אריחים מעוצבים ודלתות וחלונות: כל אחד מהאמצעים הללו בנפרד, עשוי לשנות את מראה החדר ואת האווירה בו. יצירת המראה והאווירה הם סוג מסוים של אשליה, וכל האמצעים הנזכרים לעיל נועדו להעצים אותה.

עיצוב בית, אדריכלות ומה שביניהם

על מנת להדגיש את ההבדל בין עיצוב הבית לאדריכלות, די אם נאמר כי עיצוב בית מתחיל במקום שבו מסתיימת הארכיטקטורה. תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את מבנה הבית ולהוציא את התכנון מהכוח אל הפועל. תפקידו של האדריכל מתחיל הרבה לפני התחלת הבנייה בפועל, ויש לו השפעה על התוצאה הסופית בכל האמור בבנייה. עיצוב החללים הפנימיים בבית, לעומת זאת, איננו כרוך בשינויים ארכיטקטוניים כלל ועיקר ואיננו דורש, נכון לכתיבת שורות אלה, כל הסמכה חוקית. עם זאת, על מנת לבצע את העבודה בהצלחה נדרש שאר רוח, דמיון פורה והיכולת לשלב מרכיבים ואמצעים יום יומיים ושגרתיים ולייצר מהם, יש מאין, מראה חדש לבית..

אם יש לכם עניין בביצוע עיצוב בית מקצועי, זה המקום הנכון עבורכם. ניתן ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם יסייעו בבחירת העיצוב המתאים לכם ובמציאת הדרכים להוציא את הבחירה שלכם מהכוח אל הפועל.

עיצוב בית

עיצוב פנים חדרי נוער

אנשים רבים שמעוניינים לעצב את חדר הילדים שלהם מתעסקים עם הנושא של עיצוב חדרי נוער ושואלים שאלות הקשורות לתהליך. הרבה פעמים אנחנו בעצם רוצים לשנות

הכל על תוכנית ריצוף

ריצוף הרצפה יתבצע על ידי הרצף, אך את המרצפות בדרך כלל רוכשים בעלי הבית. לשאלה כמה מרצפות לקנות ובאיזה גודל אין תשובה אחת וזאת כיוון

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עיצוב פנים חדרי נוער

אנשים רבים שמעוניינים לעצב את חדר הילדים שלהם מתעסקים עם הנושא של עיצוב חדרי נוער ושואלים שאלות הקשורות לתהליך. הרבה פעמים אנחנו בעצם רוצים לשנות

הכל על תוכנית ריצוף

ריצוף הרצפה יתבצע על ידי הרצף, אך את המרצפות בדרך כלל רוכשים בעלי הבית. לשאלה כמה מרצפות לקנות ובאיזה גודל אין תשובה אחת וזאת כיוון