עיצוב דירות קטנות בדרך היעילה ביותר

עיצוב בתים קטנים
תמונה: freepik

אחרי עבודה קשה ולא מעט שנים של חיסכון קניתם לעצמכם דירה קטנה? רוצים לעצב אותה בצורה יפה כדי שיהיה לכם נעים לחיות בה? אנחנו מזמינים אתכם לעיין במאמר שלפניכם ולקבל את כל הטיפים שיעזרו לכם לעצב את הדירה בצורה מודרנית, יפה וכמה שיותר מיוחדת.

סגנון העיצוב

עוד לפני שנדבר על בחירת צבעים ואלמנטים שונים, כדאי יהיה לקחת בחשבון את סגנון העיצוב. כשמדברים על עיצוב דירות קטנות אין כל טעם ללכת ישר לחנויות שונות של ריהוט לבית ולהתחיל למלא את עגלת הקניות, שכן לפני הכול צריך לבחור את הסגנון ואת הקונספט. האם אתם רוצים דירה קטנה וכמה שיותר מודרנית? או שאולי כל מה שרציתם כל החיים הייתה דירה כפרית וחמימה? אין תשובה אחת נכונה לשאלה באיזה סגנון כדאי לכם לעצב את הדירה החדשה שלכם, שכן זה עניין מאוד אינדיבידואלי. במידה ואתם לא לגמרי מכירים את הסגנונות הקיימים ואת הטרנדים הכי חמים שיש בתחום הזה, זה הזמן הנכון לפתוח מגזינים שונים שעוסקים בעיצוב דירות קטנות ולקבל אינספור רעיונות שיוכלו לעזור לכם באתר הזה.

בחירת הצבעים והטקסטורות

עוד נושא שצריך לתת עליו את הדעת כשרוצים לעצב דירה, בית או וילה יוקרתית, זו שאלת הצבעים. האם יש צבעים שאתם יותר אוהבים מאחרים? והאם יש צבעים שלא הייתם רוצים לראות בבית שלכם בשום פנים ואופן? לא רק שכדאי לבחור את גוון הצבעים שמוצאים חן בעיניכם, אלא גם יש צורך לדאוג לשילוב בין הצבעים השונים. לדוגמא, אם אתם רוצים לצבוע חלק מהקירות בדירה בצבע כזה או אחר ולא להשאיר את כל הקירות לבנים, צריכה להיות זרימה בין כל הצבעים של כל הקירות. קחו בחשבון שרצו מאוד גם לדאוג שיהיה קשר מבחינת עיצוב הדירה בין החדרים השונים. כלומר, אין הרבה היגיון בעיצוב דירה שבה אחד מהחדרים נראה כפרי ועתיק ואילו כל שאר החדרים נראים כמה שיותר חדישים ומודרניים.

עיצוב שהוא גם שימושי

עיצוב דירות קטנות
תמונה: freepik

לא אחת אנשים עושים את הטעות החמורה של עיצוב שאינו פרקטי ואינו נוח לשימוש. חשוב שתבינו: כשמדברים על עיצוב דירות קטנות אין משהו חשוב יותר מאשר ליצור חללים נעימים שגם אפשר להשתמש בהם בנוחות. העניין שצריך לזכור הוא שאומנם אתם עומדים לגור בדירה הזאת ואתם רוצים ליהנות מהיופי ומהאווירה שבה, אך לפני הכול, זה יהיה הבית שלכם ולכן הדירה צריכה להיות שימושית. אם בסופו של דבר לא תוכלו לזוז בבית ולא תוכלו לנצל את כל החלקים שבו, בגלל עיצוב מוקפד ולא פרקטי, זה עלול להיות מאוד לא נוח.

שימו לב לכיווני האוויר ולאור השמש

הנתון הבא שכדאי לקחת בחשבון בעת עיצוב דירות קטנות, זו השאלה לאיזה כיוונים פונה הדירה.
כלומר, מתי במהלך היום צפויה השמש להיכנס? לאיזה חדר? ועד כמה השמש תהיה ישירה? הנתונים האלה חשובים מאוד ומשפיעים, בין היתר, על עיצוב הדירה, שכן מדובר על נתונים שיעזרו לכם להחליט באיזה תאורה מלאכותית אתם בוחרים. מעבר לכך שאם תנצלו את אור השמש תוכלו לחסוך באנרגיית חשמל, אין ספק שאור השמש גם נעים ומרגיע יותר. לכן חשוב מאוד לקחת בחשבון את הנתון הזה, ובמיוחד אם הדירה החדשה שלכם מאוד מוארת ויפה.

נצלו את השטח בצורה חכמה

אחד מהאתגרים הכי גדולים שיש בכל מה שקשור לעיצוב של דירות קטנות, זה כמובן הנושא של ניצול המקום. בדירות גדולות אפשר להשאיר "שטחים מתים" או אזורים שאין להם ייעוד ספציפי, כך במקרה של דירות קטנות אין לנו את הפריבילגיה הזאת. לכן חשוב מאוד לתכנן את הדברים מראש ולראות אתם מנצלים את מלוא הפוטנציאל של הדירה. אומנם רצוי מאוד להימנע מדירה שעמוסה מידי בחפצים, אך מצד שני, בהחלט כדאי לדאוג לכך שלכל חלק, חלל או חדר יהיה ייעוד ושימוש שמוגדר מראש. שימו לב שיש היום גם לא מעט פטנטים שיעזרו לכם לשמור על הסדר בדירה קטנה ואין ספק שחלק מהפטנטים הללו מומלצים לכם בחום. שמירה על סדר בדירות קטנות הינה משמעותית ביותר כי כבר מהרגע הראשון שבו נוצר בלגאן – הדירה הופכת לכאוס ולא נעים לחיות בה.

פנו אל המומחים לקבלת סיוע, עזרה וליווי מקצועי

הטיפ החשוב ביותר שנוכל לתת לכם בכל מה שקשור לעיצוב דירות קטנות, זה לזכור שאתם לא באמת צריכים להתמודד עם המשימה הזאת לבד. זה נכון שאולי אתם אוהבים לקרוא מגזינים שונים שקשורים לעיצוב פנים ואולי יש לכם גם "עין טובה" לעניין, אך בפועל אין כמו ניסיון ומקצועיות. לכן, אם אתם רוצים שהדירה תהיה מעוצבת בצורה יפה, בדיוק לטעמכם ובאופן פרקטי, למה שלא תפנו אל משרד מקצועי של עיצוב פנים? זה לא משנה איפה בארץ הדירה החדשה שלכם ממוקמת, כי יש היום משרדי עיצוב מובילים בכל עיר כך שכדאי יהיה לפנות עוד היום לאנשי המקצועי המובילים בתחום.

 

פרגולות חשמליות, חברת הדברה לבית

לעיתים יכול להתפשט דרך המרפסת שלנו חרקים, זוחלים, מעופפים וכל המזיקין האחרים. כדי למנוע ולמגר את בעיית החרקים חשוב לבצע הדברה לבית בעיקר אם יש

פוקס הום- חווית קניה ברמה אחרת

עיצוב הבית כולל בו  לא מעט אלמנטים דקורטיביים ופונקציונאליים שונים הרלוונטיים לכל אחד מחדרי הבית. אין ספק שמלבד בחירת ריהוט איכותי לכל אחד מחדרי הבית,

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פרגולות חשמליות, חברת הדברה לבית

לעיתים יכול להתפשט דרך המרפסת שלנו חרקים, זוחלים, מעופפים וכל המזיקין האחרים. כדי למנוע ולמגר את בעיית החרקים חשוב לבצע הדברה לבית בעיקר אם יש

פוקס הום- חווית קניה ברמה אחרת

עיצוב הבית כולל בו  לא מעט אלמנטים דקורטיביים ופונקציונאליים שונים הרלוונטיים לכל אחד מחדרי הבית. אין ספק שמלבד בחירת ריהוט איכותי לכל אחד מחדרי הבית,