עיצוב סלון קטן – הגודל לא קובע

אם תעשו סקר בין 100 אנשים ותשאלו "מהו החדר החשוב ביותר בבית", כ90 מהם יענו לכם "הסלון". זאת משום שדווקא בחדר זה מועברים רוב הערבים המשפחתיים ומסיבות עם חברים. במאמר זה נדבר על עיצוב סלון קטן.

עיצוב סלון קטן
תמונה: freepik

מה עושים אם אין הרבה מקום בחדר?

זוהי שאלה שנשאלת רבות ברחבי האינטרנט ופורומים שונים הקשורים לעיצוב פנים.

אחרי הכל, מדובר על סלון – מקום שבו מועברות רוב ארוחות השישי, חגיגות, ערבים משפחתיים, ישיבות עם חברים וכו'. מקום שנחשף להרבה מאוד "עיניים" וחשוב שכל האנשים ירגישו בו נעים ונוח.

אז מה לעשות אם הסלון שלכם רחוק מלהיות ענק, אך הרצון לסגנן אותו אינו קטן?

אל דאגה! בשביל זה אנחנו כאן – במאמר זה נסביר כיצד לעשות עיצוב סלון קטן בצורה הטובה ביותר.

עם או בלי מטבח?

עיצוב סלון קטן על ידי חיבורו עם המטבח הוא פתרון מעולה עבור חללים קטנים. כך אתם הורגים 2 ציפורים במכה אחת: מגדילים את החלל וחוסכים לעצמכם זמן הגעה אל המטבח (אין שום דלתות באמצע ואף אחד לא ישמע אתכם מנשנשים בשלוש בלילה). כמובן שלצורת עיצוב זו יש גם חסרונות – ברוב המקרים, המטבח מופרד עם דלת, מה שמונע כניסה של ריחות הבישולים אל הסלון. לעתים, ניתן לפתור בעיה זו על ידי התקנת מאוורר, ונטה או מטהר, אך זה לא תמיד עובד ב100% והריחות עדיין "מסתננים" אל הסלון.

עיצוב סלון קטן – צביעת הקיר.

אם הסלון שלכם מורכב מספה ושולחן קטן ואתם מרגישים שאין מספיק "דגש" ולעתים קרובות צריך להסביר לאורחים ש"הנה, כאן זה הסלון וזה בכלל לא חלק מהמטבח!", צביעת הקיר מאחורי הספה יכולה להבליט את החלל ולהדגיש כי מדובר באזור אחר בבית.

ביצוע דגש וחילוק חללים על ידי צביעת הקיר הינה שיטה פופולרית לעיצוב סלון קטן.

מיקום הרהיטים

עיצוב סלון קטן
תמונה: freepik

מיקום נכון של הרהיטים הוא שם המשחק בעיצוב סלון קטן. לדוגמה, במקום למקם את הספה צמוד עם החלק האחורי לקיר, ניתן למקמה מקבילית ובכך לבצע חילוק חלל.

כמו כן,ראו גם  עיצוב חדרי אמבטיה קטנים שיטה נוספת לחילוק החלל בין המטבח לסלון, היא התקנת שולחן בר קטן שישמש כהפרדה בין שני האזורים ובו זמנית יגדיל באופן ויזואלי את המקום.

עיצוב סלון קטן ומראות

כל מעצב פנים יודע שאחת השיטות הטובות ביותר לעיצוב סלון קטן, הוא התקנת מספר מראות גדולות בחדר. המראות מגדילות באופן ויזואלי את המקום וגורמות לו להיראות הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת, כמו כן, הן גם ממש שימושיות כי האנשים תמיד אוהבים להסתכל במראה בכל שעות היום.

רק קחו בחשבון שברגע שתתלו מספר מראות מגניבות ברחבי הסלון, תראו שרוב האורחים בוהים בעצמם ומסדרים את השיער במקום להתמקד בשיחה עם אחרים.

רהיטים וקירות – צבע זהה.

זהו פתרון מעניין לעיצוב סלון קטן, אך בהחלט עובד בשטח. ניתן לצבוע את הקירות בסלון (אפשר גם במטבח, אם מדובר על חלל משותף) ואת הרהיטים בצבע זהה. העין האנושית תתקשה להפריד בין הרהיטים לקיר ובאופן ויזואלי המקום יראה גדול יותר. אם לא תמצאו רהיטים בצבע זהה לגמרי, ניתן לשחק עם הגוונים.

לסיכום,

ישנן הרבה שיטות לעיצוב סלון קטן והצגנו בפניכם רק מספר שיטות בודדות. נסו כמה שיותר לשחק עם הרהיטים, צבעים, חפצי נוי וחלוקת החלל ותגיעו לתוצאות מדהימות! כל מה שצריך לזכור הוא שעם קצת דמיון וטיפים לעיצוב, גם סלון קטן יכול להראות מעולה, סגנוני ומושך.

שיפוץ ועיצוב דירה

בין אם אתם מתגוררים בדירה קטנה או בדירה גדולה יותר, מדי פעם צריך במינימום להעביר צבע על הקירות. יחד עם זאת, במקרים רבים יש צורך

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שיפוץ ועיצוב דירה

בין אם אתם מתגוררים בדירה קטנה או בדירה גדולה יותר, מדי פעם צריך במינימום להעביר צבע על הקירות. יחד עם זאת, במקרים רבים יש צורך