מעצבי פנים בתל מונד

תוכן עניינים

 

מעצבי פנים בתל מונד

עיצוב פנים הוא לחלוטין לא מקצוע חדש והוא לא המצאה של המאה ה-21. מעצבי פנים היו ופעלו פה וברחבי העולם כולו עוד לפני עשרות רבות של שנים ועוד לפני כן. יחד עם זאת, בעשור או שניים האחרון בהחלט ניתן לזהות אינפלציה של אנשי מקצוע בתחום זה, רובה מוצדקת וחלקה פחות. נושא העיצוב, האסתטיקה והאווירה הפך לנושא מאוד חשוב לכל בעל דירה או משרד ואנשים מבינים היום הרבה יותר טוב את ההשפעה שיכולה להיות לעיצוב מרחב המחייה על איכות החיים בתוכו, ולכן יותר ויותר אנשים משקיעים ממיטב כספם בעיצוב מרחב המחייה שלהם. אז איך יכול מעצב פנים לתרום לעיצוב מרחב המחייה שלכם? מהם התפקידים שאותם הוא ממלא בהליך התכנון של הבית? מהם הקריטריונים שעליכם לבדוק בבחירת מעצב הפנים המתאים לכם מתוך מאות מעצבי פנים בתל מונד? על שאלות אלו ועוד נענה בשורות הבאות.

 

באילו תחומים יכול מעצב פנים להשפיע על עיצוב הבית שלכם?

ובכן, השאלה הזאת נשמעת מעט תלושה, שכן מן הסתם, מעצב פנים הוא איש המקצוע שאמור להשפיע על כל היבט עיצובי בבית. אלא שעבור אנשים רבים, מעצב פנים הוא איש המקצוע שתפקידו מסתכם בסידור המרחב ואולי לכל היותר גם בקביעת צבע הקירות. עבור אנשים רבים מדי, מעצב פנים הוא האיש שאמור לעזור לנו לקנות את הסלון המתאים, להתאים לו את הווילונות, להכריע איזה עציץ נקנה והיכן נציב אותו ואפילו לקבוע מה יהיה הגוון שבו נצבע את הקירות והאם ניישם גם צביעה אמנותית בקיר אחד כי זה מעניק נופך מיוחד לבית כולו. אלא שבפועל, מעצב פנים הוא מקצוע שנוגע גם בקצוות האדריכלות ומעצב פנים מקצועי אמור לסייע לכם גם בהיבטים מבניים ולא רק בהיבטים מרחביים.

המשמעות של הדברים היא שמעצב פנים אמור לסייע לכם למשל, גם בתכנון התשתיות הנדרשות בכדי לקבל את תוצאת העיצוב הנדרשת. כך למשל, אם מעצב הפנים בונה תכנית לעיצוב התאורה בבית, עליו לבנות תכנית גם לתכנון תשתיות החשמל וזה כבר יכול להיות כרוך בעבודת שיפוץ של ממש. זוהי כמובן רק דוגמא אחת בה חודרת עבודת העיצוב אל המרחב המבני וישנן דוגמאות רבות כאלה, לרבות מקרה של שבירת קירות, הוספת מרפסות, סגירת מרפסות וכן הלאה. מן הסתם, מעצב פנים לא מחזיק בסמכויות המקצועיות שבהן מחזיק אדריכל או מהנדס בניין ולכן ישנן פעולות שונות שבהן תידרש מעורבות של אדריכל ואולי יידרש גם אישור מהנדס, אבל מעצב הפנים הוא איש המקצוע שמנצח על התהליך, שמסייע גם בגיבוש ההיבטים המבניים שלו לרבות בניית תכנית עיצוב וכתב כמויות ולבסוף גם בבחירת אנשי מקצוע שיבצעו את העבודות בפועל.

לגבי כל יתר האלמנטים, קרי סידור המרחב, סביר להניח שאתם לא טועים בהערכות שלכם. מעצבי פנים בתל מונד אמורים לשלוט ביד רמה בכל התהליך של סידור המרחב מרמת אריחי הרצפה ועד רמת הווילון, העציץ ומנורת הלילה. הרעיון הכללי הוא שמעצב הפנים הוא שאחראי על התוצאה הסופית של עיצוב הבית ומהתוצאה הזאת הולכים אחורה ופורטים אותה לעבודות השונות שצריך לבצע בכדי להשיג אותה. חלק מהעבודות האלה מסתכמות כאמור בסידור המרחב, וחלקן פולשות גם לתחום של שינויים מבניים.

 

 

אז איך תבחרו את מעצב הפנים שלכם?

מן הסתם, אם תשאלו כל אדם מה חשוב בבחירת מעצבי פנים בתל מונד, התשובה שתקבלו היא שעליכם לוודא שאתם בוחרים מעצב פנים מקצועי ובעל ניסיון. זוהי כמובן תשובה שנכונה לגבי כל בעל מקצוע ולגבי כל נותן שירות, אבל בדרך כלל גם אין לנו מה לעשות איתה כי הרי איך אנחנו יכולים למדוד את רמתו המקצועית של איש מקצוע בתחום שאין לנו שום מושג בו? כשאתם ניגשים למשימה של בחירת מעצב פנים מתוך מאות מעצבי פנים בתל מונד, אתם רוצים לגשת עם ארגז כלים מעט יותר מגוון ואפקטיבי מאשר מקצועיות וניסיון. הכלים הראשונים שבהם אתם רוצים להשתמש מתוך ארגז הכלים הזה הם המלצות וחוות דעת מקצועיות. המלצות הן המלצות שאתם מקבלים מאנשים פרטיים, חברים, בני משפחה, מכרים, שכנים, קולגות וכן הלאה, שעברו כבר תהליך של עיצוב הבית ויכולים לספר לכם על החוויה האישית שלכם ועל החוויה המקצועית שחוו עם מעצב הפנים שהיה אחראי על הפרויקט. אם יש לכם מספיק אנשים שאתם סומכים על דעתם ושמהם תוכלו לקבל המלצות, לעיתים תוכלו לזהות שם שחוזר על עצמו ושכדאי לשים אליו לב במיוחד. יחד עם זאת, אם אתם מכירים איש מקצוע בענף הבניין או העיצוב שמכיר את עולם עיצוב הפנים ועובד עם מעצבי פנים בתל מונד על בסיס יומיומי, חוות דעת מקצועית שלו יכולה בהחלט להוות משקל משמעותי בהחלטה שתקבלו, ובתנאי שאתם אכן סומכים על דבריו במאה אחוז. קבלנים, אדריכלים, אנשי שיפוצים וכן הלאה, יכולים להיות מועמדים טובים לקבלת חוות דעת מקצועית בתחום עיצוב הפנים.

 

רקורד ותיק עבודות

הדבר הבא שאתם רוצים לעשות הוא לבחון את הרקורד של המעצב שאותו אתם בוחנים. מעצבי פנים מחזיקים תיק עבודות בו ניתן לקבל פרטים מלאים ולצפות בתמונות של פרויקטים קודמים שביצעו. תיק העבודות יכול לתת לכם מידע רב, אבל אתם חייבים להבין דבר אחד כשאתם בוחנים את התיק הזה: מעצב הפנים יציג לכם רק את מה שהוא רוצה להציג לכם וזה אומר אך ורק את הפרויקטים הכי מוצלחים והכי מרשימים שלו. המשמעות היא שאחרי צפייה בתיק הזה אתם רוצים לצאת עם הרגשה של וואוו ולא פחות מכך. אם יצאתם עם הרגשה שבסך הכל מדובר באיש מקצוע בסדר, זה ממש לא מספיק.

 

כימיה וחיבור אישי

מעצבי פנים בתל מונד

לבסוף, דבר סופר חשוב שאתם רוצים לבחון בתהליך של בחירת מעצבי פנים בתל מונד הוא הכימיה והחיבור האישי בינכם ובין מעצב הפנים. ככלל, התהליך של עיצוב פנים הוא תהליך שבו אתם אמורים להיות מסוגלים להביא לידי ביטוי את החלומות שלכם ואת ההעדפות שלכם, תהליך שאמור בסופו של דבר ליצור עבורכם את מרחב המחייה שבו אתם מרגישים בשיאכם. מצד שני, את התהליך הזה אתם רוצים לעבור על בסיס עקרונות מקצועיים ואתם גם רוצים שיהיה מישהו מקצועי עם היד על ההגה, מישהו שיוכל לבלום אתכם כשאתם מתפזרים וגם יוכל לכוון אתכם לכיוונים נכונים לכם ולהסביר את עצמו. בכדי שכל זה יקרה, אתם צריכים שתהיה לכם כימיה עם מעצב הפנים שלכם וזה אומר שאתם מרגישים נינוחים לדבר איתו, לתקשר איתו, להתקשר אליו גם בשעות לא נוחות, להעיר לו, לבקר אותו, להתעקש איתו וכשצריך אז גם לוותר לו מתוך הערכה וכבוד למקצועיות שלו.

מן הצד השני, אתם רוצים לדעת שהמעצב שבחרתם הוא אכן איש המקצוע הזה שלא פשוט יזרום עם כל מה שאתם אומרים וגם לא ישתלט על הפרויקט תוך ביטול של כל ההעדפות שלכם. החיבור הזה צריך להתנהל כמו מעין ריקוד טנגו שבו כל צד מושך לכיוון המתאים לו אבל יש צד אחד ששולט בתהליך כולו ומוודא שהוא מתנהל בצורה נכונה ומקצועית. כדי לרקוד את ריקוד הטנגו הזה, אתם חייבים לוודא שיש לכם חיבור אישי עם מעצב הפנים שאתם בוחרים ואם מכל סיבה שהיא, אתם מרגישים שלא רק שאין את החיבור הזה אלא שיש אפילו מתח או אנרגיה מעט שלילית ביניכם, אתם רוצים פשוט לדלג למעצב הבא ויש לכם כמובן אינספור מעצבי פנים בתל מונד מתוכם תוכלו לבחור.

אחרי שאמרנו את זה, מרגע שבחרתם את מעצב הפנים שלכם, אתם רוצים לדבוק בו ולאפשר לו להתחיל את הפרויקט ולסיים אותו. אם תחליפו מעצב בכל פעם שתתעורר בעיה, אתם צפויים לעכבר את הפרויקט בחודשים ארוכים ואתם גם יכולים להיות בטוחים שזה ישתקף בתוצאות ובעלויות. ובדיוק מהסיבה הזאת, כל כך חשוב להקדיש את הזמן והמאמץ הנדרשים בשלבים הראשונים לצורך בחירת האיש המתאים לכם. כי מרגע שבחרתם אותו, כבר יהיה לכם קשה מאוד לשנות את ההחלטה שלכם, במיוחד ככל שתתקדמו אל תוך עובי הפרויקט. אז כמובן שאתם לא רוצים להישאר בהתלבטויות תמידיות ולהפוך את כל העניין הזה לעבודת דוקטורט, אבל אתם בהחלט יכולים להרגיש בטוחים עם תחושות של התלבטות ושיקולים שאתם שוקלים לכאן או לכאן, לפני שאתם מבצעים את הבחירה הסופית שלכם. ישנם המון מעצבי פנים בתל מונד ובתוכם תוכלו לבטח למצוא את המעצב המתאים לכם, גם אם זה ידרוש מכם מעט זמן ומחשבה.

 

מחירון מעצבת פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר שעת ייעוץ עבור תהליכי עיצוב והום סטיילינג250-700 ש“ח
מחיר ייעוץ עיצוב וסטיילינג עבור הבית כולו2,800-8,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חללים ציבוריים כמו למשל סלון ו/או מטבח1,800-6,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר הילדים1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר השינה1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של הסלון בלבד1,800-5,500 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של המטבח בלבד2,800-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 2 חדרים, תהליך לכל הדירה6,000-8,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 3 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,000-10,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 4 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,500-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 5 חדרים, תהליך לכל הדירה8,000-14,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בית קרקע, וילה או פנטהאוז, תהליך לכל הפרויקט12,0000-30,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים של פרויקט לפני תהליך בניה9,000-40,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור ייעוץ, עלות לפי שעה180-700 ש“ח
מחיר עבור ליווי של מעצב פנים/מעצבת פנים180-700 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בתי עסקהעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חנויות (חנויות בגדים/נעליים/משחקים/ספרים ועוד)העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור מסעדות, גלריות, בתי קפההעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור משרדים/חברות הייטק/חברות/ארגונים ועוד…העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חדרי המתנה (למשל למרפאות/קליניקות/מכונים פרטיים)…1,800-17,0000 ש“ח -תלוי בגודל הפרויקט

מחירון תכנון ותכניות אדריכליות בשילוב ייעוץ לעיצוב פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר הכנה של תכנית אדריכלית 3,800-9,000 ש“ח
מחיר תכנון מבני מגורים- העלות נקבעת לפי גובה פרויקט2.4%-4% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון וילות - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים ציבוריים- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3.4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים תעשייתיים - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-5% מעלות הפרויקט
מחיר הדמיה עבור תכנית אדריכלית 1,800-6,000 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית לבניית מדרגות700-1,400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תקשורת וחשמל 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת אינסטלציה 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תאורה ומערכת מיזוג אוויר700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת חלונות ודלתות2,600-4,000 ש“ח

מחירון תכנון עבור אדריכלות נוף

סוג השירות טווח מחירים
מחיר שעת עבודה של אדריכל/אדריכלית נוף220-600 ש“ח
מחיר תכנון פרויקט של אדריכל נוף- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מלא ומפורט של אדריכל נוף עבור בית פרטי800-3,000 ש“ח
מחיר מתן חוות דעת מאדריכל נוף600-2,000 ש“ח

מחירון הדמיות ושרטוטים

סוג השירות טווח מחירים
מחיר הדמייה וסרטוט עבור בתים פרטיים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור דירות2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור וילות ופנטהואזים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור משרדים ובתי עסק2,000-7,000 ש“ח

מחירון עיצוב פנים לפי סגנון עיצובי

סגנון עיצובי נבחרטווח מחירים
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון יוקרתי18,000-60,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון קלאסי15,0000-40,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון מודרני10,000-35,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון כפרי15,000-30,000 ש“ח
מעצבי פנים בחריש

  עיצוב פנים הוא לחלוטין לא מקצוע חדש והוא לא המצאה של המאה ה-21. מעצבי פנים היו ופעלו פה וברחבי העולם כולו עוד לפני עשרות

מעצבי פנים בעומר

  עיצוב פנים הוא לחלוטין לא מקצוע חדש והוא לא המצאה של המאה ה-21. מעצבי פנים היו ופעלו פה וברחבי העולם כולו עוד לפני עשרות

מעצבי פנים בתל-אביב

  עיצוב פנים הוא לחלוטין לא מקצוע חדש והוא לא המצאה של המאה ה-21. מעצבי פנים היו ופעלו פה וברחבי העולם כולו עוד לפני עשרות