עיצוב חדרי אמבטיה קטנים – טיפים שווים במיוחד

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים
תמונה: freepik

רבים אומרים כי כאשר מדובר על עיצוב פנים, אחד הדברים החשובים הינו המרחב. ללא ספק, ככל שיש יותר מרחב, כך גם יותר אפשרויות, אך עם קצת משחק ודמיון אפשר להפוך גם חדר קטנצ'יק ליצירת מופת.

טיפים לעיצוב חדרי אמבטיה קטנים

אז איך למקם את הרהיטים והיכן לתלות את התמונות בחדר עם מרחב לא כל כך גדול? במאמר זה החלטנו לדבר על בעיה שרבים נתקלים בה – עיצוב חדרי אמבטיה קטנים. הרי, בסופו של דבר, מדובר על חדר מאוד חשוב בדירה/בית שכולם מבקרים בו מדי יום. בניגוד לחדר שינה או סלון, בהם אפשר לשנות את מיקום הרהיטים, לתלות תמונות ונברשת, בחדרי אמבטיה קטנים אין הרבה מקום לשינוי.

עם זאת, כמו שאמרנו, עם קצת דמיון וטריקים קטנים שנחלוק אתכם, תוכלו להפוך את חדר האמבטיה שלכם לשונה, מעוצב ולגמרי שיק.

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים – הכנה

לפני שנגלה לכם את סודות העיצוב, חשוב להכין את הקרקע. קבעו מטרה – האם מדובר על חדר אמבטיה ריק וברצונכם לעצב את הכל מאפס או שהמטרה שלכם היא רק לייפות טיפה את המרחב? האם תרצו שהחדר יראה גדול יותר מבחינה ויזואלית או תרצו להדגיש את המיניאטוריות שבו?

רשמו על דף את כל הדברים החשובים לכם לגבי עיצוב חדרי אמבטיה קטנים ואל תשכחו להתייעץ עם שאר דיירי הבית (במידה ואינכם גרים לבד).

כללים חשובים:

  1. מכונת כביסה – בדירות רבות מכונת כביסה היא חלק בלתי נפרד מחדר האמבטיה. במקרה של עיצוב חדרי אמבטיה קטנים, מומלץ לבדוק את האפשרות להתקין את מכונת הכביסה מחוץ לחדר.
  2. מומלץ "לחסוך" מקום – לדוגמה, במקום התקנת בידה, ניתן לרכוש בידה משולב בתוך אסלה ובמקום אמבטיה, להתקין מקלחון.
  3. אם מדובר על חדר אמבטיה ממש קטן, ניתן להתקין אמבטיה קטנה ולהשתמש בה גם ככיור.

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים באמצעות מראות

כל מעצב יודע כי מראות יכולות לעשות שינוי מדהים ולהגדיל את המרחב בצורה ויזואלית. בכל חדר אמבטיה תמיד יש מראה מעל הכיור. אך על מנת להוסיף קצת שיק ולגרום למקום להראות גדול יותר, ניתן להתקין מראה נוספת (או אפילו שתיים) באחד הקירות (צד שמאל, ימין או ממול). ככל שהמראה גדולה ורחבה יותר, כך האפקט יהיה גדול יותר.

עם זאת, שימו לב כי הינכם תולים את המראה במקום שאין בו הרבה תנועה (לא מעל האמבטיה עצמה) כדי לא לגרום לסכנה.

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים, רהיטים ומרחב

עיצוב חדר אמבטיה קטן
תמונה: freepik

בגלל שמדובר על מרחב קטנצ'יק, חשוב לנו לנצל כל סנטימטר ועם רהיטים נכונים, נוכל לבצע זאת בצורה הטובה ביותר.

המראה מעל הכיור – כן, כן, זאת שכולנו רגילים אליה. לא חייבת להיות רק מראה, אלה יכולה לשלב בתוכה גם ארון קטן, בו ניתן לאחסן את כל הדברים הנחוצים (מברשות שיניים, בשמים, מוצרי היגיינה ועוד).

כמו כן, עיצוב חדרי אמבטיה קטנים לא יכול להיות ללא ריהוט פינתי. רק כך תנצלו את המקום בצורה מקסימלית.

מי כיבה את האור?

או במקרה שלנו, יותר נכון יהיה: "מי הדליק את האור"?

רבים אינם יודעים זאת, אך משחק עם האור יכול להוסיף הרבה לעיצוב. לדוגמה, אם כחלק מעיצוב חדרי אמבטיה קטנים, תתקינו כמה מקורות אור, תוכלו לשחק עם ההשתקפות במראות וכך לגרום למקום להיראות גדול יותר ויזואלית.

כמו כן, אל תשכחו לגבי משחק הצבעים – צבעים בהירים "מרחיבים" וצבעים כהים "מקטינים", לכן, שילוב של צבע לבן + כמה מקורות אור + מראות יכול לשנות את העיצוב בצורה דרסטית.

פינוקים קטנים לחורף נעים

הטמפרטורות כבר מתחילות לרדת, והחורף כבר נמצא ממש מעבר לפינה. על מנת שתוכלו להעביר את החורף בצורה נעימה יהיה עליכם להצטייד בהתאם. מי שלא יכין

בדק בית לדירה

ההחלטה לבדוק בית לדירה היא כזו שדורשת מחשבה רבה. לבתים יש לרוב יותר מקום, יותר ביטחון ופוטנציאל טוב יותר לשיפוץ. בנייני דירות לרוב זולים יותר,

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פינוקים קטנים לחורף נעים

הטמפרטורות כבר מתחילות לרדת, והחורף כבר נמצא ממש מעבר לפינה. על מנת שתוכלו להעביר את החורף בצורה נעימה יהיה עליכם להצטייד בהתאם. מי שלא יכין

בדק בית לדירה

ההחלטה לבדוק בית לדירה היא כזו שדורשת מחשבה רבה. לבתים יש לרוב יותר מקום, יותר ביטחון ופוטנציאל טוב יותר לשיפוץ. בנייני דירות לרוב זולים יותר,