עיצוב חדרי ילדים בקרית ים

תוכן עניינים

 

עיצוב חדרי ילדים בקרית יםאחרי שעיצבנו את הבית כולו, השקענו במטבח, הסלון וחדר השינה, הגיע הזמן לעצב את החדר הכי כייפי, החלל שבו אפשר להתפרע ולהפעיל את היצירתיות, הדמיון והרעיונות הכי מדליקים שיש. זה חלל החופש מצד אחד ואנחנו רוצים לתת הרבה מקום לילדים שלנו אבל הוא גם חייב להיות פרקטי. במדריך הבא נענה על כל השאלות לגבי עיצוב חדרי ילדים בקרית ים החל מגישות שונות לעיצוב החדר, צבעים מומלצים, רעיונות ייחודיים ונציג בפניכם מחירון קצר שיכול לסייע לכם לתכנן את התקציב עבור עיצוב חדר ילדים. המדריך לעיצוב חדרי ילדים מתחילים עכשיו.

 

גישות עיצוב חדרי ילדים בקרית ים

הגישה הראשונה לעיצובי חדר ילדים אומרת ששווה ללכת על עיצוב קלאסי, פשוט המאופיין בקווים נקיים. ניתן ללכת על גוון שמתאים לבן, גוון שמתאים לב או גוון שמתאים לשני המינים. על פי הגישה הזו של הנקי והקלאסי אפשר לצבוע קיר אחד, למשל את הקיר של הכניסה לחדר בצבע אחד בולט יותר ולעשות אותו קצת שונה. אם בעבר היינו בוחרים צבעים מסוימים לחדרי ילדים עבור בנים כמו תכלת וירוק וכחולים למיניהם לעומת עולם הורודים והסגולים לבנות, היום יש כל מיני גישות לגבי הצבעים. הגוונים קצת עברו סוג של ”התבגרות“ ואנחנו פחות הולכים על הגוונים הבאנלים והמוכרים אלא על גוונים יותר מעושנים.

 

במקום ורוד קלאסי, נשלב ורוד עם חום, במקום כחול קלאסי נשלב כחול עם אפור. הגישה השניה בעיצוב חדרי ילדים באה לתת קונספט עיצובי של ממש לחדר ולזה אנחנו רוצים להקדיש פסקה שלמה.

 

מה זה אומר עיצוב עיצוב חדרי ילדים בקרית ים לפי קונספט?

זה אומר שאנחנו בוחרים נושא. זה יכול להיות כלי תחבורה לילדים, נסיכות לבנות, נושא של ים, סיפור כמו למשל ג‘ונגל, חיות, עולם הקסמים ויש עוד אלף ואחת דוגמאות לנושאים.

 

גם כאן אפשר ללכת עם הקונספט עד הסוף וממש לצייר ציורי קיר, לבחור בובות, שטיח, מיטה ואביזרים משלימים לפי אותו קונספט בין אם זה מצעים או שעון או שאפשר ללכת על קונספט שהוא יותר מעודן. לא חייבים ממש לצייר את הסיפור, אלא אפשר רק לבחור את הגוונים שרלוונטיים לאותו קונספט וזה גם ממש לא חייב להיות גוונים חזקים, ואז לבחור גוונים מתוך הקונספט ולשלב אותם בקירות.

 

את הנגיעות היצירתיות להשלמת הקונספט אפשר להשלים עם רהיט אחד או אפילו כרית, שבלונה, מדבקה על הקיר או כל רעיון אחר שעולה לכם.

 

 

ומה אם אני לא רוצה שום קונספט שום צבעים?

מה שקורה הרבה פעמים בעיצוב פנים באופן כללי הוא שאנחנו משקיעים המון משאבים, כסף, מחשבה ואנרגיה בעיצוב של הבית כולו. כלומר כבר בחרנו צבעים אחידים לכל הבית, הלכנו על קונספט מסוים ברהיטים, בתאורה, בסגנון העיצובי ובאווירה הכללית ולכן פתאום זה מאוד קשה לנו לשבור את הכל עם חדר אחד צבעוני ומשוגע. מה שאפשר לעשות במקרה כזה, הוא להישאר עם אותם הצבעים שבחרנו מלכתחילה, אבל בעיצוב הסופי אנחנו נשלב טאצ‘ שהוא קצת ילדותי.

 

למשל, אם החלטנו לצבוע את הבית במוקה אופייט, בחדר הילדים, ניתן יהיה לשלב איזו מדבקה נחמדה של כדור פורח, ציור של דובי עם צנצנת דבש בפינה, נשלב טכניקה של פסים המבוססת על אותם גוונים שיש בבית שנותן משהו מאוד רך בחדר. ניתן גם לשלב טפט או צבע מיוחד רק בקיר אחד ורק עד חצי מהגובה של הקיר ואז אנחנו גם משיגים איזון והרמוניה עם שאר הבית.

 

שימו לב לכמה דגשים חשובים לגבי קונספט בעיצוב חדרי ילדים בקרית ים

  • לכו על משהו שתמיד יישאר קלאסי – הדבר האחרון שאתם רוצים זה לבחור איזה כוכב על או דמות או סדרת טלוויזיה לקונספט של חדר עבור הילדים שלכם. אלו מסוג הדברים שתמיד תמיד משתנים. עדיף לבחור קונספט נצחי שתמיד יהיה מתאים גם לילדים הבאים למשל.
  • ברהיטים, לכו על עיצוב שקט – אנחנו ממליצים פחות להשתגע ברהיטים, למשל בבחירת מיטה בצורה של מכונית או בארון עם ציורים. עדיף דווקא ברהיטים ללכת על עיצוב נקי ושקט כי זה מסוג הדברים שתמיד נשארים לנו ואחר כך שהילדים גדלים אפילו אפשר להעביר הלאה למישהו שאנחנו אוהבים או למכור.
  • איזון – הרמוניה ואיזון הם סופר חשובים. כלומר, אם הלכתם על ציור קיר צבעוני, שאר החדר צריך להיות רגוע ואם כל החדר נקי וקלאסי, אפשר להכניס את הצבעים באביזרים, בתמונות, בטקסטיל למשל.

 

 

עיצוב חדרי ילדים בקרית ים – קודם עיצוב או קודם תכנון?

ודאי שחשוב עוד לפני שמעצבים וחושבים על הצבעים, הפריטים המשלימים, המנורה והשטיח חשוב קודם כל לתכנן את חדר הילדים ולהבין איפה אנחנו רוצים שכל דבר יהיה  בשביל זה אנחנו צריכים לאפיין את החדר לפי הגודל של החלל, לפי גילאי הילד או גילאי הילדים שיש בחלל והכי חשוב לפי המטרות והצרכים של אותו חלל.

 

אילו צרכים יבואו לידי ביטוי בחלל בשלוש השנים הקרובות לפחות? שינה ומשחק? שיעורי בית ואירוח חברים? שינה בלבד? האם ישנים בחלל שני ילדים? שלושה ילדים? האם אנחנו רוצים לאחסן בארון גם ביגוד וגם משחקים? לאחר שהבנו ואיתרנו את כל הצרכים אנחנו יכולים להתחיל לחשוב איפה אנחנו רוצים למקם כל דבר. מיקום לשולחן הכתיבה עם תאורה טובה, מיקום למיטה (עדיף באזור הכי שקט של החדר), אזור משחק וכמובן פתרונות אחסון עליהם נדבר בהמשך.

 

זה הזמן לחשוב גם על איזה רהיטים אנחנו רוצים לשלב, באיזה גוונים, האם אולי יש מקום למיטת קומותיים או מיטה רגילה? איזה סגנון איזה קונספט ומה אנחנו בעצם רוצים שיהיה בחדר? במידה ומדובר גם בחדר משחקים וגם בחדר שינה, חשוב שהמשחקים יהיו מוסתרים וכמה שפחות גלויים לעין כדי לאפשר הרדמה קלה ונעימה.

עיצוב חדרי ילדים בקרית ים – השראה

אחרי שהבנתם פחות או יותר מה הצרכים של הילדים שלכם בתוך החדר עצמו, זה הזמן לשאוב השראה. אם הלכתם על קונספט מסוים כמו ים למשל, לכו לים, אספו צדפים ושימו אותם במקום של כבוד בחדר. אם עדיין אם לכם קונספט, אתם מוזמנים לשוטט ולגלוש באתרים של עיצוב חדרי ילדים ולשאוב משם השראה, לצפות בסרטונים של אדריכליות ומעצבות פנים המתמחות בעיצוב חדרי ילדים בקרית ים ויש עוד המון דרכים לקחת השראה כמו צפיה בתמונות, גלישה ברשתות חברתיות במקומות שעוסקים בעיצוב חדרי ילדים כמו פינטרסט, יוטיוב, פייסבוק ואינסטגרם. הסרטונים, התמונות יתנו לכם יופי של השראה.

 

 

עיצוב חדרי ילדים בקרית ים עשה זאת בעצמך או בעזרת מעצבת פנים?

ובכן לשאלה זו אין תשובה חד משמעית וזה מאוד תלוי בזמן הפנוי שיש לכם, בכמה ידע יש לכם בתחום הזה של עיצוב פנים, יכולת לתכנן דברים וכמובן דמיון ויצירתיות.

 

לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה ולכן שווה לעשות את השיקולים כל אחד לעצמו.

 

היתרונות הבולטים ביותר בשיטת עשה זאת בעצמך הם בכך שאנחנו מביאים את עצמנו לידי ביטוי, מערבים את הילדים בתהליכי הבחירה בחלל שהוא בסופו של דבר שלהם ויחד עם זאת מביאים את עצמנו למקום של סיפוק ומימוש עצמי לצד החיסכון הכספי האדיר. אנחנו ממש הולכים ובוחרים הכל בעצמנו ויש בזה משהו מאוד אמנותי וכייפי.

 

לעומת זאת, שאנחנו בוחרים לעצב את חדר הילדים בעזרת אשת מקצוע אנחנו נהנים מיחס אישי, ליווי מלא בתהליך, מקבלים ביטחון ממישהו שמבין ויודע מה הוא עושה ויחד עם זאת חושבים ביחד על רעיונות ודברים שאפשר לשלב.

 

אחסון, אחסון ועוד פעם אחסון

אז הבטחנו שנשקיע בנושא של אחסון פסקה אחת שלמה. וזה באמת חשוב בעיקר בחדר ילדים. למה? משום שיש לנו כל כך הרבה דברים בחדר שהוא הרבה פעמים, בעיקר בעיר כל כך קטן. גם משחקים וגם ספרים, גם ארון בגדים וגם מיטה? אז מה עושים? יש המון המון סוגים של רעיונות יצירתיים ופתרונות אחסון. ניתן למשל להפוך את הקיר מדף ספרים עם נישות קטנות מגבס, ניתן למשל לרכוש מגירות אחסון נפרדות ולשלב אותם בחדר, יש היום אפילו קופסאות מותגות שהופכות ממש לרהיט, אפשר לרכוש ספסל מעץ שהוא בעצם גם מקום עליו אפשר להכין שיעורים וגם קופסא לאחסון צעצועים. אין לזה סוף.

 

איך משלבים את הילדים בתהליך עיצוב חדר ילדים?

אם הילדים שלכם גדולים והם מבינים שהם הולכים להיכנס לחדר חדש, מרהיב ומעוצב, אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי ושיפור תחושת הנראות שלהם היא לשתף אותם בחדר ובתהליך העיצוב שלו. תנו להם לבחור במידת האפשר את הפריטים שיהיו בחדר, הראו להם כמה אפשרויות למצעים או לתמונות ושהם יבחרו ואולי אפשרו להם אפילו להכין ולתלות בעצמם יצירה אחת שהם הכינו שתהיה בחדר שלהם.

 

אפשר להכין דובי ביחד או לצבוע ספסל ישן שיהפוך לרהיט, יש המון דרכים יצירתיות לשתף אותם בעיצוב עצמו ולגרום להם להיות חלק, להרגיש שייכים. אפילו ניתן לאסוף בחוץ אצטרובלים ואז לשים אותם בכד שקוף בתור יצירת אמנות שלהם וזה בהחלט יתן להם תחושה של כבוד, של שיתוף וזה סופר חשוב.

 

עיצוב חדרי ילדים בקרית ים כמה זה עולה?

עיצוב חדרי ילדים בקרית יםהמחיר לחדרי ילדים משתנה ותלוי במגוון רחב של פרמטרים ביניהם:

  • עם או ללא מעצבת – עלות של מעצבת פנים לתכנון ועיצוב חדרי ילדים נע בין 6,000-15,000 ש“ח
  • רהיטים – ניתן לרכוש רהיטים לחדר הילדים החל מ-1,000 ש“ח ועד 20,000 ש“ח. זה ממש תלוי בכמה איכותיים הרהיטים, אם הם מיוצרים כחול לבן או מגיעים מחו“ל, בגודל שלהם ועוד.
  • צבע – במידה וצובעים את הקירות גם כאן יש פער מאוד גדול בין צבע אחד אחיד ורגיל לבין צבעים מיוחדים, פסים, טפטים וכל מיני תוספות שמעלות את המחיר לעיצוב חדרי ילדים.
  • אביזרים משלימים – האם מדובר בשטיח ומנורה או שאנחנו ממש משקיעים עכשיו בכל האביזרים: כריות, מצעים, תמונות, בובות…
  • כמות החדרים – במידה ויש לכם כמה ילדים בבית ואתם בוחרים לעצב לכולם את החדר, כמובן שזה ישפיע על המחיר.

 

המחיר לעיצוב חדר ילדים כולל רהיטים ומעצבת פנים נע בין 12,000-30,000 ש“ח בממוצע וכמובן שאפשר לעצב את החדר בפחות כסף וגם ביותר. הכל עניין של מטרות, של סדר עדיפויות ואיך לא? תקציב.

 

לסיכום, עיצוב חדר ילדים הוא הזדמנות כייפית ומדהימה להפעיל את היצירתיות והדמיון שלנו. במידת האפשר, מומלץ להיעזר בבעל או בעלת מקצוע המתמחה בעיצוב חדרי ילדים וכך תהיה התאמה מלאה לצרכים שלכם.

 

מחירון מעצבת פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר שעת ייעוץ עבור תהליכי עיצוב והום סטיילינג250-700 ש“ח
מחיר ייעוץ עיצוב וסטיילינג עבור הבית כולו2,800-8,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חללים ציבוריים כמו למשל סלון ו/או מטבח1,800-6,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר הילדים1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר השינה1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של הסלון בלבד1,800-5,500 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של המטבח בלבד2,800-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 2 חדרים, תהליך לכל הדירה6,000-8,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 3 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,000-10,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 4 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,500-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 5 חדרים, תהליך לכל הדירה8,000-14,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בית קרקע, וילה או פנטהאוז, תהליך לכל הפרויקט12,0000-30,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים של פרויקט לפני תהליך בניה9,000-40,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור ייעוץ, עלות לפי שעה180-700 ש“ח
מחיר עבור ליווי של מעצב פנים/מעצבת פנים180-700 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בתי עסקהעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חנויות (חנויות בגדים/נעליים/משחקים/ספרים ועוד)העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור מסעדות, גלריות, בתי קפההעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור משרדים/חברות הייטק/חברות/ארגונים ועוד…העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חדרי המתנה (למשל למרפאות/קליניקות/מכונים פרטיים)…1,800-17,0000 ש“ח -תלוי בגודל הפרויקט

מחירון תכנון ותכניות אדריכליות בשילוב ייעוץ לעיצוב פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר הכנה של תכנית אדריכלית 3,800-9,000 ש“ח
מחיר תכנון מבני מגורים- העלות נקבעת לפי גובה פרויקט2.4%-4% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון וילות - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים ציבוריים- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3.4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים תעשייתיים - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-5% מעלות הפרויקט
מחיר הדמיה עבור תכנית אדריכלית 1,800-6,000 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית לבניית מדרגות700-1,400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תקשורת וחשמל 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת אינסטלציה 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תאורה ומערכת מיזוג אוויר700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת חלונות ודלתות2,600-4,000 ש“ח

מחירון תכנון עבור אדריכלות נוף

סוג השירות טווח מחירים
מחיר שעת עבודה של אדריכל/אדריכלית נוף220-600 ש“ח
מחיר תכנון פרויקט של אדריכל נוף- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מלא ומפורט של אדריכל נוף עבור בית פרטי800-3,000 ש“ח
מחיר מתן חוות דעת מאדריכל נוף600-2,000 ש“ח

מחירון הדמיות ושרטוטים

סוג השירות טווח מחירים
מחיר הדמייה וסרטוט עבור בתים פרטיים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור דירות2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור וילות ופנטהואזים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור משרדים ובתי עסק2,000-7,000 ש“ח

מחירון עיצוב פנים לפי סגנון עיצובי

סגנון עיצובי נבחרטווח מחירים
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון יוקרתי18,000-60,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון קלאסי15,0000-40,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון מודרני10,000-35,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון כפרי15,000-30,000 ש“ח
עיצוב חדרי ילדים בחריש

  אחרי שעיצבנו את הבית כולו, השקענו במטבח, הסלון וחדר השינה, הגיע הזמן לעצב את החדר הכי כייפי, החלל שבו אפשר להתפרע ולהפעיל את היצירתיות,

עיצוב חדרי ילדים בעומר

  אחרי שעיצבנו את הבית כולו, השקענו במטבח, הסלון וחדר השינה, הגיע הזמן לעצב את החדר הכי כייפי, החלל שבו אפשר להתפרע ולהפעיל את היצירתיות,