אינסטלציה היא אחת המקצועות הוותיקים בעולם. עם זאת נאמר, זה עדיין מקצוע שלא עבר אוטומטיות באופן נרחב. איתור נזילות על ידי שרברבים הוא תהליך מורכב וגוזל זמן, אך אין ספק שיש לו פוטנציאל לאוטומציה. בעתיד הקרוב, בינה מלאכותית תוכל לזהות ולמדוד את תכולת המים בצינורות ביוב בצורה מדויקת יותר ממה שבני אדם יכולים באמצעות אלגוריתמים של למידת מכונה. אינסטלטורים הם הכרח בכל משק בית. הם נחוצים כדי לפתור בעיות אינסטלציה ולתקן צינורות שבורים. תהליך זה יכול להיות קשה, במיוחד אם אינסטלטור אינו נוכח. השימוש ב-AI או למידת מכונה כדי לזהות שאריות סימני מים בצנרת עשוי להיות בעל ערך רב עבור שרברבים ועובדי שירות אחרים. לאחר מכן, השרברבים עשויים להשתמש במידע זה כדי ליידע את הלקוח אם הצינורות שלהם פגומים וזקוקים לטיפול מיידי או שהם יכולים לחכות לביקור המתוכנן הבא כדי לתקן זאת.

היישום של בינה מלאכותית בתחום זה יכול גם לחסוך זמן הן ללקוח והן לאינסטלטור, מכיוון שהם לא יצטרכו לחכות אחד לשני כשאחרת היו ממתינים בזמנים לא נוחים מבלי שהם יכולים לעשות דבר מלבד לראות את העבודה שלהם ממשיכה. ירד לטמיון ענף האינסטלציה הוא ענף שקשה להיות בו. עבודתו של אינסטלטור עלולה להיות מייגעת ולעתים קרובות הם נדרשים להיות במקום לפרקי זמן ארוכים. עבודה זו מחייבת אותם לעבוד עם הידיים ולהתקרב עם הצינורות שעלולים להוביל לפציעות. קיצוץ בעלויות לענף זה הוא בעל חשיבות עליונה, לכן אינסטלטורים זקוקים לכלי שיוכל לעזור להם למצוא נזילות לפני שזה הופך ליקר מדי עבור החברה או אפילו גרוע מכך, מסוכן ללקוח.

מה זה שרברבים?

שרברבים השתמשו בכלים לזיהוי נוזלים מאז תחילת המאה ה-20 אך מכשירים אלו לא היו אמינים מספיק. כיום, שרברבים מסוגלים לזהות נזילות תוך שניות באמצעות כלים מבוססי בינה מלאכותית כמו גלאי דליפות מבוססי LIDAR אשר סורקים את סביבתם באמצעות אולטרסאונד. "איתור נזילות על ידי שרברבים" הוא תהליך של קביעה מהירה ומדויקת כמה מים יש במערכת.

אינסטלטורים הם ספקי השירות האולטימטיביים בבניין. הם צריכים לדאוג להכל, כולל מערכות אספקת המים והניקוז. למרות שלא ניתן להם לעשות זאת באופן ידני, מכיוון שזה דורש מיומנות וניסיון רב, הם יכולים להשתמש בבינה מלאכותית כדי לזהות דליפות או בעיות אחרות בצורה אוטומטית. מערכת זיהוי נוזלים עוזרת לאינסטלטורים לזהות מתי יש מים שסותמים צנרת או ניקוז. מערכת זו משתמשת בחיישנים המנטרים את הלחץ באזורים ספציפיים של צינורות וביוב. אם הלחץ משתנה, אז ישנה בעיה בזרימת הנוזלים והמערכת מתריעה לאינסטלטורים על ידי שליחת אזעקה.כלי זה מפחית את הסיכון לטעויות אנוש במהלך עבודות תחזוקה ומאפשר לאינסטלטורים להתמקד במשימות חשובות יותר כמו איתור נזילות מהר יותר.

איך אפשר לזהות איתור נזילות?

איתור נזילות הוא תהליך שבו שרברבים יכולים לזהות נוכחות של מים בצינור או בבור. כאשר הם מזהים נוכחות של מים, הם מבצעים את התיקון הדרוש. בתהליך זה אין צורך בציוד מיוחד וניתן להשלים אותו ללא כלים. זה גם דורש ניקוי מינימלי מכיוון שאין צורך להסיר או להעביר את המכשולים. לשיטה זו יש יתרונות רבים על פני שיטות ידניות. חלקם כוללים פחות עלויות עבודה, פרודוקטיביות גבוהה יותר ובטיחות משופרת בתהליכים ידניים עקב שיפור הנראות.

מהם מקרי השימוש של זיהוי נוזלים על ידי שרברבים?

חלק מהשימושים כוללים:

  • איתור נזילות כדי למנוע נזק נוסף לרכוש או בעיות בטיחות
  • מניעת זרימת מים לנכס שננטש
  • מניעת דליפת מים לביוב או ניקוז בעת תיקון

האם מומלץ לשים חיפוי עץ בסלון?

חיפויי עץ בסלון הוא טרנד שלאט לאט תופס את חובבי הבית. האופן שבו חיפוי עץ נראה ומרגיש יכול להיות מאוד מושך למי שאוהב את החום

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

האם מומלץ לשים חיפוי עץ בסלון?

חיפויי עץ בסלון הוא טרנד שלאט לאט תופס את חובבי הבית. האופן שבו חיפוי עץ נראה ומרגיש יכול להיות מאוד מושך למי שאוהב את החום