עיצוב משרדים בקיסריה

תוכן עניינים

 

עיצוב משרדים בקיסריה

לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב משרדים בקיסריה שווה להעלות שתי שאלות חשובות. השאלה הראשונה יא במה שונה עיצוב משרדים בקיסריה מעיצוב בית או דירה בקיסריה והשאלה השניה היא האם בעיצוב משרד עלינו לעצב לפי קונספט או סגנון מסוים ממש כמו בעיצוב בית? אז קודם כל חשוב להבדיל בין עיצוב משרד לעיצוב בית משום שבעיצוב משרד אנחנו לא רק מעצבים, אנחנו גם ממתגים.

 

עיצוב משרדים בקיסריה הכל מתחיל בשיווק

לשיווק, פרסום ומיתוג חשיבות עליונה בתהליך עיצוב המשרד ולכן עלינו לקחת בחשבון שהקונספט העיצובי שאנו בוחרים הוא סוג של כרטיס ביקור או אפילו חלון הראווה של בית העסק שלנו. אנחנו רוצים להפעיל רגשות, תחושות, אנחנו רוצים להעביר מסרים דרך תהליך העיצוב ולכן יש כאן המון תכנון, מחשבה וגיבוש קונספט מראש. לפני שמתחילים לעצב את המשרד וזה אחרי שכמובן איתרנו מעצבת או מעצב המתמחים בעיצוב משרדים, עלינו להבין מה אנחנו רוצים ליצור, להכין איזו שהיא תכנית עבודה שתעזור לנו לקבוע האם אנחנו רוצים לעצב משרד באווירה ביתית, האם זה משרד יוקרתי, משרד שמשדר חו“ל, משרד שהמטרה שלו להעניק השראה לעובדים, ללקוחות לכל מי שמגיע אליו ולכן השלב הראשון הוא קודם כל  להגדיר את הצרכים, להגדיר את המטרות את החזון שלנו ולשלב את הכל עם הערכים שמנחים את החברה שלנו.

 

עיצוב משרדים בקיסריה בשלבים

עוד לפני שנכנסים לכל הנושא של מיתוג וקונספט חשוב להגדיר תקציב. האם מדובר בתהליך עיצוב בלבד או שאנחנו מתכננים שיפוץ נקודתי או אפילו שיפוץ כולל? האם החברה כבר קיימת והעובדים פועלים בתוך המשרד או שמדובר במעבר בזמן מסוים. זה סופר קריטי משום שהדברים הללו משפיעים על לוח הזמנים של כל העסק. לאחר שהגדרנו תקציב ולוחות זמנים, אנחנו צריכים לחשוב על קהל היעד. למעשה, קיים הבדל אדיר בין עיצוב משרד לחברת הייטק בקיסריה, משרד העוסק בתיווך, משרד שהוא בכלל גלריה לאמנים, משרד פרסום או משרד לצורך עבודה משותפת בחלל עבור פרילנסרים.

 

קר וחם בעיצוב משרדים

בעידן שלנו, בדרך כלל שמדובר בעיצוב משרדים באופן כללי ובעיצוב משרדים בקיסריה באופן ספציפי, רוב בעלי המשרדים מחליטים לעצב את המשרד שלהם על בסיס הסגנון העיצוב המודרני. הכוונה היא לעיצוב פשוט, נקי, בלי הרבה מניירות, שימוש בחומרי גלם הייטקיסטים כמו בטון, זכוכית, מתכות מסוגים שונים וכדומה. יחד עם זאת, יש אפשרות גם לרכך את הסגנון המודרני עם קצת עץ מלא, שילוב של בדים ומרקמים מיוחדים ברהיטים, וילונות, כריות ואפילו לזרוק צבע עם תמונות מיוחדות או חפצי אמנות.

 

 

עיצוב משרדים בקיסריה על פי העובדים

אחד הדברים הכי מהותיים בכל משרד הוא ההון האנושי. לכן, כשאנחנו מעצבים את המשרד מחדש, כדאי מאוד להתייחס גם לעובדי החברה, לשאול את עצמנו האם מדובר באנשים מבוגרים, האם בקהל צעיר, האם יש ערבוב בגילאים ועל אילו צרכים אנחנו מעוניינים לתת לעובדים שלנו מענה במהלך העיצוב. כמובן, ששווה גם לשאול חלק מהשאלות את העובדים עצמם ולפי התשובות לבחור את הסגנון ,הצבעים, האווירה, לחלק בצורה נכונה את החללים ובקיצור לתת לעובדים מקום של כבוד.

 

דגשים שכדאי להתייחס אליהם בעיצוב משרדים בקיסריה

בגדול, אם חושבים על זה לעומק מגלים כי יש עוד כמה מאפיינים מאוד רלוונטיים בתהליך של עיצוב משרד מחדש. הנה כמה מהם :

 

  1. עובדים שמחים = חברה שמחה – כאמור, ההון האנושי הוא בין הדברים הכי חשובים בכל עסק, חברה או ארגון. כשאנחנו בוחרים לעצב את המשרד שלנו, אנחנו רוצים להעניק לעובדים שלנו תחושה נינוחה, הרי הם נמצאים בו כל כך הרבה זמן במהלך היום ולכן המשרד הוא הבית השני שלהם. כשהמשרד מושקע מבחינה עיצובית הסיכוי שהעובדים ירגישו שנעים להם להיות בעבודה עולה ואז גם  הפרודקטיביות שלהם עולה וזה סוג של מעגל קסמים.
  2. לקוחות – לכל משרד מגיעים לקוחות. לפגישות, לפרויקטים… לא משנה מה סוג הלקוחות שאתם עובדים איתם, כשהמשרד מעוצב בדיוק לפי הערכים שמייצגים את העסק שלכם, זה עושה עבודה שיווקית מצוינת. לפעמים שווה להשקיע בעיצוב משרד יוקרתי כדי ליצור רושם חיובי שלא רק נשאר בתוך המשרד, אלא יוצא החוצה. משרד מעוצב המשדר יוקרה מספק רושם ראשוני חיובי וזה מאוד חשוב.
  3. על תקרה חשופה שמעתם? – חשוב לעשות הפרדה בין טרנדים שהם זמניים לבין טרנדים שהם כאן בכדי להישאר. תקרה חשופה מאפשרת לנו ליצור חלל יוקרתי ומעוצב. בתוך התקרה ניתן להסתיר כבלים של תקשורת, כבלים של חשמל, לשלב תאורה מוסתרת ועוד… התקרות של פעם כבר לא רלוונטיות. תקרה חשופה לעומת זאת יוצרת לנו חלל פתוח, מייצרים גובה, נוכחות ואסתטיקה.
  4. אוויר נקי יוצר סביבת עבודה נעימה יותר – אוויר נקי חשוב בכל מקום בו אנו נמצאים. מכיון ובמשרדים של היום אי חלונות שאפשר לפתוח אותם אלא בונים בשיטה המודרנית המבוססת על חלונות סקיילייט, חשוב להשקיע במערכת סירקולציה המבוססת על מסנני אוויר. הטכנולוגיה הזו מונעת מצב של הישארות ריחות רעים או לא נעימים בחלל ותורמת לשמירה על אוויר נקי לאורך כל שעות היום.

 

 

עיצוב משרדים בקיסריה משתלב עם עיצוב תאורה

עיצוב תאורה הוא דרך מדהימה ולא כל כך מסובכת המאפשרת לנו למקסם את כל החוויה של עיצוב משרדים. מצד אחד, התאורה מספקת מענה מלא לצרכים הפונקציונליים בתוך בית העסק ומצד שני מדגישה ומעשירה את הסגנון העיצובי שבחרנו. תאורה יוצרת אווירה נקודה. יש מעצבי משרדים שמתמחים גם בעיצוב תאורה או שאפשר להיעזר ביועץ תאורה מקצועי.

 

תכנון תאורה נכון וחכם, מסייע בשיפור איכות החיים של העובדים והלקוחות בתוך החברה ולמעשה קיים קשר ישיר בין עיצוב פנים לעיצוב תאורה. תכנון תאורה הוא תהליך המתאים לעסקים מכל התחומים וחשוב פשוט להתאים את גופי התאורה לצרכים של העסק, לגודל חלל, לחלוקה של החללים הפנימיים וכמובן לסגנון ולאווירה.

 

עיצוב תאורה כדאי שים לב

  1. אור חלש או עוצמתי- יש להתייחס לאיך המשרד שלנו בעצם בנוי, הרי מצד אחד אנחנו רוצים לחסוך באנרגיה ומצד שני למקסם את הפרוקדטיביות של העובדים. לכן חשוב לבחור אור מתאים במבחינת העוצמה וכמות האור לה אנו זקוקים במהלך היום. יש גם משרדים שעובדים בהם בלילה וגם לזה חשוב להתייחס.
  2. גוון האור הרצוי- לסוגי מנורות יש גווני אור שונים ולכן כדאי לבחון איזה גוון אנחנו רוצים לקבל בכל חלל במשרד שלנו.
  3. צריכת חשמל – כמובן שמכיון ובמשרדים האור עובד כל היום, מומלץ לבחור בתאורת לד חסכונית בחשמל.

 

צביעת משרדים כחלק מעיצוב פנים

צביעת משרדים היא בין התהליכים הכי מהותיים בעיצוב המשרד והיא זו שבסוף יוצרת את האפקט הזה של WOW. לאחר שבחרנו את הסגנון העיצובי של המשרד שלנו, השלב הבא הוא לבחור את הצבעים, את הגוונים. למשל, למשרד פרסום שעובד באווירה צעירה וקלילה כדאי לשלב גם צבעים בולטים באחד או בחלק מהקירות. לעומת זאת, משרד עם אווירה קצת יותר יוקרתית כמו משרד של עורכי דין נלך על גוונים קלאסיים. חשוב להחליט גם האם אנחנו בוחרים למשרד צבע גוון אחיד או משלבים טכניקות צביעה מודרניות או שילובים של צבעים. תחום צביעת הקירות עבר סוג של מהפכה בשנים האחרונות והיום ניתן ליצור אינספור מרקמים כמו למשל שליכט צבעוני או חיפויים מסוגים שונים.

 

עקרונות הפנג שוי לעיצוב משרדים

עיצוב משרדים בקיסריה

עקרונות הפאנג שוי מהווים דרך מופלאה לעיצוב המשרד. מצד אחד אנחנו מעצבים את המשרד שלנו בייחודיות ובצורה שונה ומקורית, מצד שני מכניסים אליו אנרגיה חיובית וזורמת, מעודדים פרנסה ושפע. אז מה זה בעצם פנג שוי? הפנג שואי היא תורה סינית עתיקה המדברת על עיצוב החלל בהיבט האנרגתי. התורה הזו באה להציג את הקשר בין האדם לבין הסביבה שלנו כאשר הרעיון הוא לשלב בבית דברים טבעיים דרך התהליכים והפרקטיות שבחיי היום יום שלנו.

 

הקשר בין בחירת הצבעים לאווירה בעיצוב משרדים

עבודה היא דבר מלחץ וקשה מאוד להתעלם מזה. הצבעים שאנו בוחרים לתהליך עיצוב המשרד הם בדיוק הדרך לעדן ולעודד רוגע, שלווה, רוך. למשל, לפי הפנג שוי לצבע הירוק יש את האפקט המרגיע ולכן הוא מאוד תורם ביצירת ריכוז. ניתן ללכת על שילוב בין גוונים של ירוק כמו ירוק זית, ירוק פיסטוק וכדומה. גוונים בהירים פסטליים כמו אפרסק, צהוב לימוני או בננה, ורוד בייבי ואפילו צבע מוקה, תורמים רבות לעיצוב המשרד ולהכנס הטבע אליו. צבעים אלה משפיעים על מצב הרוח ועל האווירה הכללית במשרד.

 

תמיכה ומיקום הרהיטים

על פי תורת הפנג שוי תמיכה היא בעצם הבסיס שלנו להצלחה.  איך אפשר להביא לידי ביטוי תמיכה? בקירות, ברהיטים, במחיצות. אנחנו רוצים ליצור במשרד שלנו סוג של שליטה וכך אנחנו גן יוצרים ביטחון. ביטחון כלכלי, ביטחון עסקי.על פי הפנג שוי מומלץ שלא לעבוד עם הגב לדלת ולכן יש חשיבות למיקום השולחנות והכסאות במשרד.

 

שמירה על האנרגיה

המטרה העליונה בעיצוב משרדים בקיסריה לפי תורת הפנג שוי היא לשמור על אנרגיה טובה במשרד. איך אנחנו עושים את זה? פשוט משחררים את האנרגיות. אפשר לשלב עציצים בתוך המשרד, פרחים, כדים עם פרחים ועוד. לכל אלה יש השפעה חיובית על המשרד שלנו.

 

כמה יעלה לי לעצב מחדש את המשרד?

מאוד תלוי אם מדובר בתהליך שכולל שיפוץ שלם או רק בעיצוב המשרד. מומלץ מאוד להיעזר בחברה או מעצבת המתמחה בעיצוב משרדים כדי לייעל את התהליך. העלות לעיצוב משרדים נעה בין 10,000 ש“ח עבור משרד לכמה עשרות אלפי שקלים עבור משרדים וחברות גדולים.

 

 

מחירון מעצבת פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר שעת ייעוץ עבור תהליכי עיצוב והום סטיילינג250-700 ש“ח
מחיר ייעוץ עיצוב וסטיילינג עבור הבית כולו2,800-8,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חללים ציבוריים כמו למשל סלון ו/או מטבח1,800-6,000 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר הילדים1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור חלל חדר השינה1,800-4,800 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של הסלון בלבד1,800-5,500 ש“ח
מחיר ייעוץ סטיילינג ועיצוב עבור החלק הפנימי של המטבח בלבד2,800-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 2 חדרים, תהליך לכל הדירה6,000-8,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 3 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,000-10,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 4 חדרים, תהליך לכל הדירה 7,500-12,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור דירת 5 חדרים, תהליך לכל הדירה8,000-14,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בית קרקע, וילה או פנטהאוז, תהליך לכל הפרויקט12,0000-30,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים של פרויקט לפני תהליך בניה9,000-40,000 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור ייעוץ, עלות לפי שעה180-700 ש“ח
מחיר עבור ליווי של מעצב פנים/מעצבת פנים180-700 ש“ח
מחיר עיצוב פנים עבור בתי עסקהעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חנויות (חנויות בגדים/נעליים/משחקים/ספרים ועוד)העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור מסעדות, גלריות, בתי קפההעלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור משרדים/חברות הייטק/חברות/ארגונים ועוד…העלות לרוב נקבעת לפי 10%-15% מעלות הפרויקט כולו
מחיר עיצוב פנים עבור חדרי המתנה (למשל למרפאות/קליניקות/מכונים פרטיים)…1,800-17,0000 ש“ח -תלוי בגודל הפרויקט

מחירון תכנון ותכניות אדריכליות בשילוב ייעוץ לעיצוב פנים

סוג השירותטווח מחירים
מחיר הכנה של תכנית אדריכלית 3,800-9,000 ש“ח
מחיר תכנון מבני מגורים- העלות נקבעת לפי גובה פרויקט2.4%-4% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון וילות - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים ציבוריים- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3.4%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מבנים תעשייתיים - העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-5% מעלות הפרויקט
מחיר הדמיה עבור תכנית אדריכלית 1,800-6,000 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית לבניית מדרגות700-1,400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תקשורת וחשמל 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת אינסטלציה 700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת מערכת תאורה ומערכת מיזוג אוויר700-1400 ש“ח
מחיר עבור יצירת תכנית אדריכלית ליצירת חלונות ודלתות2,600-4,000 ש“ח

מחירון תכנון עבור אדריכלות נוף

סוג השירות טווח מחירים
מחיר שעת עבודה של אדריכל/אדריכלית נוף220-600 ש“ח
מחיר תכנון פרויקט של אדריכל נוף- העלות נקבעת לפי גובה הפרויקט3%-8% מעלות הפרויקט
מחיר תכנון מלא ומפורט של אדריכל נוף עבור בית פרטי800-3,000 ש“ח
מחיר מתן חוות דעת מאדריכל נוף600-2,000 ש“ח

מחירון הדמיות ושרטוטים

סוג השירות טווח מחירים
מחיר הדמייה וסרטוט עבור בתים פרטיים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור דירות2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור וילות ופנטהואזים2,000-7,000 ש“ח
מחיר הדמייה וסרטוט עבור משרדים ובתי עסק2,000-7,000 ש“ח

מחירון עיצוב פנים לפי סגנון עיצובי

סגנון עיצובי נבחרטווח מחירים
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון יוקרתי18,000-60,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון קלאסי15,0000-40,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון מודרני10,000-35,000 ש“ח
תכנון וייעוץ עבור עיצוב פנים סגנון כפרי15,000-30,000 ש“ח
עיצוב משרדים בחריש

  לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב משרדים בחריש שווה להעלות שתי שאלות חשובות. השאלה הראשונה יא במה שונה עיצוב משרדים בחריש מעיצוב בית או דירה

עיצוב משרדים בעומר

  לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב משרדים בעומר שווה להעלות שתי שאלות חשובות. השאלה הראשונה יא במה שונה עיצוב משרדים בעומר מעיצוב בית או דירה

עיצוב משרדים בתל-אביב

  לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב משרדים בתל-אביב שווה להעלות שתי שאלות חשובות. השאלה הראשונה יא במה שונה עיצוב משרדים בתל-אביב מעיצוב בית או דירה